WhatsApp Aero nedir? Nasıl kullanılır?

WhatsApp Aero, Hazar Bozkurt tarafından Android için geliştirilen bir WhatsApp Plus uygulamasıdır. Sizler için güncel versiyon olan indirme linklerini paylaştık ve uygulama hakkında kısa bir inceleme yazdık. Gelin bu uygulamayı birlikte tanıyalım.

WhatsApp Aero nedir?

WhatsApp Aero uygulaması piyasa da bir çok örneği olan Whatsapp modu olarak geliştirildi. Bu mod ile resmi WhatsApp uygulaması içinde olmayan özellikleri kullanabiliyorsunuz. Bu özelliklerin tamamını yazımız da bulunan Özellikler başlığında bulacaksınız. Uygulama tabii ki resmi olmadığı için kullanmak WhatsApp tarafından ihlal olarak algılanıyor.  Ancak mod geliştricileri buna da önlem olarak Antiban özelliği ile bu uygulamaları kullandırtmaya devam ediyorlar. 

WhatsApp Aero güvenilir mi?

Whatsapp Aero uygulaması daha önce çıkan uygulamalar da olduğu gibi akıllar da "Güvenilir mi?" sorusunu bırakıyor. Bu uygulama bir de mesajlaşma uygulaması olunca tedirgin olmak oldukça doğal. Bazen haberler de ünlü şirketlerin bile veri topladığını duyarız. Her şey yasal olsa da veri madenciliği bir şekilde yapılmaya devam ediyor. Play Store aracılığı ile yüklediğiniz uygulamalar da ansızın Google tarafından veri toplama gerekçesi ile kaldırılabiliyor. Bunları söylememizin sebebi göz önünde bulunduracağınız konuları hatırlatmak. Whatsapp Aero için uygulamanın kaynak kodlarını ayrıştırmadan bir karar vermek yanlış olacaktır. O yüzden bu sorumuzun yanıtını Geliştirici haricinde kesin olarak bilemeyiz. Şunu da belirtelim ki, sohbetleriniz yine Whatsapp uygulamasının resmi sunucuları aracılığı ile yapılıyor. Whatsapp tarafından yasaklanma durumu ise Antiban özelliği ile devre dışı bırakılmış. Whatsapp bu konu da yeni bir önlem almazsa yasaklanma olmadan kullanmaya devam edebilirsiniz.

Temalar

WhatsApp Aero nasıl kullanılır?

Uygulama kurulumu ve kullanımı Whatsapp ile aynı olarak gerçekleşmektedir. Numaranızı doğrulayarak direkt olarak uygulamayı kullanmaya başlayabilirsiniz.

WhatsApp Aero Özellikleri

Bu başlığımız da madde madde ayrıntılı olarak özellikler hakkında incelememizi yazacağız. 

Özelleştirme

Bu mod diğer Plus modları gibi görsel olarak özelleştirmelere olanak sağlıyor. Uygulamanın kendi standart arayüzü de WhatsApp uygulamasına göre daha modern yapılmış. Ayrıca standart yeşil görünümden sıkılanlar için binlerce tema desteği mevcut.

Hız

Aero diğer Plus modlarına göre daha hızlı olduğu iddia edilmiş ancak biz bu konu da bir fark göremedik. Mesaj iletimi olsun, arayüz arası geçişler olsun diğer Plus modları ile aynı seviyede kalıyor. Cihazdan cihaza farklılık gösterebilir diyelim ve sonra ki maddemize geçelim.

Kalite Düşmeden Video ve Fotoğraf Gönderimi

Bilmeyenlere söyleyelim ki WhatsApp uygulamasında gönderdiğiniz fotoğraf ve videolar sıkıştırılma tekniği ile gönderilir. Bu saye de boyuttan tasarruf edilerek kullanıcıların daha hızlı medya göndermesi ve daha az internet tüketmesi hedeflenir. Ancak bunun dezavantajı olarak yolladığınız fotoğraflar ve videolar kalitesi düşük olarak gönderilir. Whatsapp Aero da bu sıkıştırılma özelliği kaldırımış ve gönderdiğiniz fotoğrafların ve videoların kalitesinde herhangi bir düşüş olmuyor.

Dolap Özelliği

Whatsapp Aero da orjinalinde olduğu gibi bir kilitleme özelliğine sahip. Bu saye de ekstra bir uygulama kullanmadan mesajlarınıza kilit koyabilirsiniz.

Çıkartma Paketleri

Uygulama çıkartma paketleri açısından da zengin içeriğe sahip. Çeşit çeşit çıkartmalar ile sohbetlerinizi daha eğlenceli hale getirebiliyorsunuz.

Daha Fazla Gizlilik

WhatsApp Aero ile daha fazla gizlilik seçeneğine sahip olabiliyorsunuz. İletildi ve okundu tik işaretlerini de gizlemenize olanak sağlıyor. 

İndirmeler

Geliştirici: Hazar Bozkurt
Güncel Sürüm: v9.11
Boyut: 58 MB
Son Güncelleme: 18.12.2021Yorum Gönder

0 Yorumlar