HUAWEI Cihazlar'da klavye değiştirme nasıl yapılır?

Huawei cihazlar da varsayılan olarak gelen klavye SwiftKey, ancak bunu değiştirebiliyorsunuz. Maalesef klavye uygulamalarından direkt klavye değişimi yapamıyorsunuz bu yüzden öncelikle Ayarlar'a girerek indirdiğiniz klavyeyi seçmeniz gerekiyor. 

HUAWEI Cihazlar'da Klavye Değiştirme


Ayarlar uygulamasına gelerek Sistem seçenğine girmeniz gerekiyor.
Ardından Dil ve Giriş seçeneğine giriyorsunuz.

Açılan pencere de Varsayılan Klavye seçeneğine basıyoruz.
Son olarak buradan indirdiğimiz klavye'yi seçerek işlemimizi tamamlıyoruz. Şimdi indirdiğiniz klavye uygulamasına girerek yapılandırabilirsiniz.

Gboard önerimizdir! Gboard ayarlarından Diller kısmına girerek Türkçe Klavye için listeden TÜRKÇE-Q seçeneğini seçin. Ş,Ç,İ,Ğ gibi karakterlerin geldiğini göreceksiniz.

HUAWEI cihazlar'da SwiftKey klavye nasıl kaldırılır?

Swiftkey cihazınız da sistem uygulaması olduğu için kaldıramazsınız. Ancak devre dışı bırak seçeneği ile uygulamayı dondurabilirsiniz. Bunun için aşağıda ki adımları takip edin. Bu işlemi yapmadan önce cihazınıza başka bir klavye yükleyerek ona geçiş yapmalısınız. Yukarıda anlattığımız gibi Gboard'a geçiş yaptıktan sonra SwiftKey'i dondurabilirsiniz.

 1. İlk önce Ayarlar uygulamasını açın.
 2. Listeden Uygulamalar seçeneğine dokunun.
 3. Ardından tekrar Uygulamalar seçeneğine dokunun. 
 4. Burada Microsoft Switfkey Klavye'yi bulun ve üstüne dokunun.
 5. Ardından Zorla Durdur seçeneği ile uygulamayı devre dışı bırakın.
 6. Bu yöntemi her yeniden başlatma işleminden sonra uygulayarak Swiftkey'in arka planda çalışmasını engelleyebilir. Pil tüketimi yapmasını engelleyebilirsiniz.

Yorum Gönder

2 Yorumlar

 1. Gboardı o kadar indirmeme rağmen uygulamaya girince giriş yöntemini seç diyordu ama gboard çıkmıyordu allah razı olsun hocam sayende çözdüm

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sorunu çözebilmene sevindim.

   Yorumun için teşekkürler Droid. :)

   Sil