Apex Legends'ın Mobil Versiyon çıkış tarihi belli oldu!

Apex Legends'ın Mobil Versiyon çıkış tarihi belli oldu!

Battle Royale türündeki oyunların yakaladığı başarı, oyun geliştiricilerini bu alanda daha fazla oyun üretmeye itiyor. Çıktığı ilk günden bu yana Fortnite gibi güçlü bir rakibe karşı ayakta kalan Apex Legends'ın mobil oyunu da bu türün yeni alternatiflerinden biri olacak. Son açıklamalara göre geliştirici şirket Respawn, oyunun çıkış tarihini yavaş yavaş netleştiriyor.

Battle Royale oyun türündeki rekabet, son dönemde büyük gelişim gösteren mobil oyun pazarında devam ediyor. Bu yarıştan payını almak isteyen Respawn Entertainment ve Electronic Arts, bundan yaklaşık 5 ay önce Apex Legends'ın mobil versiyonunun geleceğini açıklamıştı. Her ne kadar bu duyuru, oyunun hayranlarını o dönem sevindirmiş olsa da arada geçen zamanda herhangi bir adım atılmaması, oyuncular tarafından üzüntüyle karşılanmıştı.

Oyunun ilk zamanlarında oldukça popüler olması, geliştirici Respawn Entertainment ve yayıncı Electronic Arts'ı harekete geçirmiş ve geçtiğimiz mayıs ayında yapılan açıklamada EA, gelecekteki Battle Pass içeriklerinin de dâhil olduğu uzun vadeli hizmet sözü vermişti. Şimdiyse şirket, Apex Legends'ın mobil versiyonu için ciddi adımlar atmaya başladı.

EA CEO'su Andrew Wilson: 'Mobil oyun, şirketimizin 2021 mali yılının sonuna kadar yayınlanmayacak'

Yorum Gönderme

0 Yorumlar